Ćwiczenia mięśni Kegla są zalecane tym kobietom, u których wykazują one tendencję do wiotczenia i spadku elastyczności. Tak naprawdę jednak powinny zainteresować się nimi wszystkie panie, dobra kondycja mięśni Kegla z pewnością zaprocentuje bowiem w przyszłości.
Same ćwiczenia nie są wcale skomplikowane i polegają przede wszystkim najpierw na napinaniu, a następnie również na rozkurczaniu mięśni dna macicy. W pierwszej kolejności należy opróżnić pęcherz, potem zaś położyć się wygodnie. Mięśnie najlepiej jest napinać na pięć sekund przeznaczając następnie tyle samo czasu na ich rozluźnienie. Sama czynność powinna być powtórzona co najmniej pięć razy, gdy zaś nabierzemy już praktyki, możemy stopniowo wydłużać liczbę powtórzeń. Dobrze jest też systematycznie wydłużać czas, w jakim mięśnie są napinane i rozluźniane nawet do dziesięciu sekund.
Regularne ćwiczenie mięśni Kegla sprawia, że poród naturalny jest sprawniejszy. Przyczynia się również do minimalizacji ryzyka wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu po porodzie.